Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
25.04.2018

“İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar’’ Çalıştayı

25.04.2018 tarihinde Türkiye Diyanet Vakfı Toplantı Salo​nunda “İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar'' adlı bir çalıştay düzenlendi. 

Türkiye Diyanet Vakfı'nda gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ gerçekleştirdi. Bir gün süren çalıştayda, "İslam ve Kadın Konusunda Gelişen Olumsuz Algının İyileştirilmesi ve Farkındalık", "Kadın Konusundaki Güncel Dini Meseleler" ve "Toplumun İnşasında Kadının Rolü" başlıkları ve alt başlıkları ele alındı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştayın ikinci oturumunda Diyanet İşleri Başkanlığından Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ konuşma yaptı.

Çalıştaya; Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut TÜRK, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas SERENLİ, Başkanlığın kadın daire başkanları ve 12 üniversiteden profesör ve doçent unvanındaki 19 kadın akademisyen katılarak konuyla ilgili değerli fikirlerini sundu.​