Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
02.08.2022

Bilgi İşlem Daire Başkanı

 Miraç ATMİŞ,

1985 yılında Trabzon'da doğmuş . Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Bilgisayar Teknolojileri ve Programa, Anadolu Üniversitesi'nden İşletme bölümlerinden mezun olduktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmüş, ancak tamamlamadan ayrılmıştır. Ardından Sakarya Üniversitesi'nde Bilişim Sistemleri yüksek lisansı yapmıştır. Bilişim teknolojilerine ait çeşitli uzmanlık seviyeleri gösteren sertifikalara sahiptir.

2000 yılında profesyonel iş hayatına Trabzon'da başlayan Miraç ATMİŞ, Uzun bir süre Teknik Hizmetler Yöneticisi olarak görev almıştır. Daha sonra Kazancı Holding'in satın aldığı Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nde Sistem ve Network Operasyonları Uzmanı olarak çalışmıştır. Enerji şirketlerinin özelleştirilmesi sürecinde Türkerler Holding Genel Müdürlüğü bünyesinde Vangölü Elektrik Dağıtım ve Perakende A.Ş.'de Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yapmış ve bu şirketlerin dijital dönüşüm sürecini başarıyla tamamlamıştır.

Daha sonrasında ATMİŞ Holding Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak atanarak, Holding'in enerji, inşaat, tekstil, sağlık ve gayrimenkul sektörlerindeki şirketlerin teknoloji operasyonlarını yönetmiştir. Aynı zamanda Türkerler Holding bünyesinde kurulan teknoloji şirketinde Teknoloji Operasyonları Direktörü olarak da görev yapmıştır.

2020 yılında Türkerler grubundaki görevlerinden ayrılarak PTT Teknoloji A.Ş'de Teknoloji Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılı itibariyle ise PTT A.Ş. bünyesinde Bilgi ve Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlıklarına daire başkanlığı görevine yürütmüştür.

01.08.2023 tarihi itibarıyla Strateji Geliştirme Başkanlığı, ​​ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevine başlamıştır.

Temel iş yetkinlikleri;

Bilgi Teknolojileri Operasyon Yönetimi,

Proje / Program Yönetimi

İş ve Bilgi Teknolojileri Uyumluluğu

Dijital Dönüşüm gereksinimlerinin belirlenmesi uyarlaması ve İşletilmesi

Sistem / Süreç Tasarımı ve Yönetimi

Etkili Liderlik ve Ekip Yönetimi

Sözleşme Müzakereleri ve Tedarikçi Yönetimi

ERP, CRM, BI, WFM, SOA, SCADA, OMS ve Kurumsal Uygulama ve yazılım yaşam döngüsü Yönetimi

Çok Sektörlü ve Çok Lokasyonlu Şirketlerin Bilgi Teknolojilerinin tasarlanması ve işletilmesi.

Elektrik Dağıtım, Lojistik, Kargo, Bankacılık Akıllı Şebeke Sistemleri

Siber Güvenlik teknolojileri ve Operasyon Yönetimi.

Miraç ATMİŞ evli ve bir çocuk babasıdır.

Fotoğrafçılık ve kampçılık hobileri. Hentbol ve kickboks sporlarına ilgi duyuyor.​