Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
14.05.2018

Daire Başkanı

Hatice KAHYAOĞLU

1974 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ da tamamladı. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.1998 - 2001 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevine 2001 yılında vaiz olarak başladı. 2007 yılında kurulan Keçiören Aile ve Dinî Rehberlik Bürosunun ilçe koordinatörlüğünü yürüttü. 2011 - 2014 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM'de Aile ve Sosyal Hizmetler Birimi proje koordinatörü olarak görev yaptı. 2015 - 2018 yılları arasında Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanlığı bünyesinde vaiz olarak çalışmalar yaptı.

Başkalığımızın yurt içi ve yurt dışı teşkilatlarında Aile Eğitimi, Çocuk Eğitimi, Aile İçi İletişim, Mahremiyet Eğitimi, Koruyucu Aile başlıklarında konferans ve seminerler verdi, panellere katıldı. 2016 ve 2017 yıllarında Türkmeneli Televizyonunda “Ramazan Sohbetleri" adlı programı yaptı. Ayrıca TRT Okul, TRT Diyanet ve bazı özel radyo kanallarında sohbetler verdi. Çeşitli dergilerde yayımlanmış yazıları bulunmaktadır.

​Hâlen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Lisans ve Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde de Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk annesi olan Hatice KAHYAOĞLU İngilizce ve Arapça bilmektedir.