Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
15.06.2022

Strateji Geliştirme Başkanı

Mustafa IRMAKLI


1978 yılında, Ordu/Ünye'de doğdu. İlkokulun ardından hafızlığını tamamladı. 1999 yılında Ünye İmam-Hatip Lisesi'nden, 2003 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Mezun oldu.

2001 yılında imam-hatip olarak göreve başladı. 2005-2008 yılları arasında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde ihtisas kursunu bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelam Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

Dini Yüksek İhtisas eğitiminin ardından 3 yıl vaiz olarak görev yaptı. 2013 yılında Diyanet İşleri Uzman yardımcılığı sınavını kazanarak Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatında çalışmaya başladı. 2016 yılında Diyanet İşleri Uzmanı oldu. 2020 yılında Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine seçildi.

Başkanlığın en kapsamlı ve üst düzey toplantılarından olan İl Müftüleri İstişare Toplantıları ile ilgili uzmanlık tezi hazırladı. 2013-2016 yılları arasında Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Dairesinde çalıştı. Her kademedeki personele yönelik eğitimlerin planlama, icra, geliştirme alanlarında, Başkanlığın hizmet politikaları ve gelecek vizyonuyla alakalı pek çok çalıştay ve komisyonda, personel yeterlikleri çalışmalarında görev aldı.

Başkanlığın din ve irşat hizmetleri politikalarının belirlenmesi ve geliştirilmesi çalışmalarında bulundu.

Çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlandı.

Aile, gençlik ve medeniyet alanlarında yurtiçi ve yurtdışında pek çok konferans verdi ve televizyon programlarına katıldı.

20.09.2023 tarihinde Strateji Geliştirme Başkanı olarak atanan Mustafa IRMAKLI evli ve üç çocuk babasıdır.​